mardi 27 novembre 2012

Irak Türkmen Cephesi Diyala şubesi'nden önemli bir başarı: Türkçe dili, Diyala bağımsız Seçim Komisyonu reklamlarına dahil edildi

İl Meclis Seçimleri hazır yaklaşmışken, ve Irak Türkmen Cephesi'nin bu seçime katılımı çerçevesinde, Diyala ilindeki Bağımsız Seçim Komisyonu genel müdürü Amır Latif Al –Yahya ile bir kaç görüşme yapıp, söz konusu Komisyondan, Türkçe dilinin, Bağımsız Seçim Komisyonu'nun reklamlarına ve tüm yayınlarına eklenmesi istendi.

Ve bu iş fiili olarak, Irak Türkmen Cephesi Diyala sorumlusu sayın Nihat Bayatlı'nın sayesinde gerçekleşmişti.. ki onun sıkı ve büyük çabaları ve Komisyona yaptığı devamlı ziyaretler ve Komisyon şube ve bölüm sorumluları ile gerçekleştirdiği yoğun görüşmeler.. ki o görüşmeleri yapan sayın Nihad el-Bayati ve sayın Necdet Salihi'nin çabaları verimli olup, Diyala Seçim Komisyonunu, modern Türkçe dilinin, Nisan 2013 yılında yapılması öngörülen il meclis seçimleri ile ilgili, Komisyonun tüm reklam ve yayınlarına eklenmesi konusunda ikna etmişti.

bu ihlaslı çabaları kutlarken, Irak Türkmen Cephesi Diyala şubesi, milli davalarına bağlı mensuplarının, ileriye doğru bir adım atmaları ve Türkmen davasına zarar veren tüm yanlışları düzeltmelerini kutlayarak, Yüce Allah'tan, Türkmen milleti sadık evlatlarına doğru yolu göstersin. İnşallah o çabalar verimli olup, Diyala'da Türkmenler için tüm işler rayına oturtacaktır.

Aucun commentaire: