mercredi 7 septembre 2011

Kerkük’te Öldürülen Ünlü Türkmen Doktor Abbas ve Kardeşi Toprağa Verildi

Kerkük’te Öldürülen Ünlü Türkmen Doktor Abbas ve Kardeşi Toprağa Verildi


http://www.kerkuk.net/?p=3864


Kerkük’te önceki akşam kimliği belirsiz kişilerin düzenlediği silahlı saldırı sonucu öldürülen ünlü Türkmen doktor Yıldırım Abbas ve kardeşi Zeynel Abidin bugün Kerkük’e bağlı Dakuk İlçesinde toprağa verildi

Irak’ın Kerkük kentinde önceki akşam kimliği belirsiz kişi yada kişilerin düzenlediği silahlı saldırı sonucu öldürülen ünlü Türkmen doktor Yıldırım Abbas ve kardeşi Zeynel Abidin bugün Kerkük’e bağlı Dakuk İlçesinde toprağa verildi.

CENAZE TÖRENİNE ÇOK SAYIDA KERKÜKLÜ YETKİLİ KATILDI

Cenaze törenine başta Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve Kerkük il meclisi başkanı Hasan Turan olmak üzere Kerkük’teki devlet yetkilileri ile polis müdürleri ve doktorlar katıldı.

Cenazeye katılanlar Türkmenlere yönelik saldırıları kınadılar. Cenaze namazı Kerkük’teki El Zahra Hüseyniyesinde kılındı. Kerkük Doktorlar Sendikası Başkanı Muhsin Abdulmecid ile Kerkük Polis Genel Müdür Yardımcısı General Turhan Abdurrahman yaptıkları açıklamada teröre lanet yağdırdılar.

ITC Başkan yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu, ‘Doktor Abbas’ın öldürülmesi tüm Irak için büyük bir kayıptır’ Irak hükümeti her zaman Türkmenleri korumakta etkisiz kaldı ve bu olaylara seyirci kalması Türkmen milletinin kafasında soru işareti yarattı’ dedi.

haberler.com

Aucun commentaire: