jeudi 27 mars 2014

ITF EU Representative Dr Hassan Aydinli attended the International Day of Nowruz at Huizingen Castle, Brussels

INTERNATIONAL DAY OF NOWRUZ AT HUIZINGEN CASTLE

                                             

                                                Please click on the picture to enlarge


Huizingen Castle (Brussels)H.E. the Ambassadors of Afghanistan, Azerbaijan, Kyrgyzstan, Turkey, Tajikistan and Turkmenistan 


MEP Metin Kazak and Mrs. Kazak
ITF EU representative Dr. Hassan Aydinli and Mrs. Merry Fitzgerald

ITF EU representative Dr. Hassan Aydinli with H.E. Homayoun Tandar Ambassador of AfghanistanITF EU representative Dr. Hassan Aydinli with H.E. Kakadjan Mommadov Ambassador of Turkmenistan and his spouse

Bilindiği gibi Nevruz (Bahar) Bayramı tarihte aynı zamanda bir Türk bayramı olarak’da kutlanmakta. Özellikle Asya ve Kafkaslarda bulunan Türk toplulukları bu bayramı, milli bir duygu içerisinde coşkuyla kutlamakta.

Bu nedenle son bir kaç yıldan beri geleneksel hale getirilen Nevruz Bayram Resepsiyonu bu senede (25 Mart Salı günü Saat 18:30) da Huizingen Şatosu’nda büyük bir katılım ve coşkuyla idrak edildi.

Nevruz Bayramı Resepsiyonunda Afganistan Büyükelçisi Homayoun Tandar, Azerbaycan Büyükelçisi Fuad İsgandarov, Kırgızistan Büyükelçisi Asein Isaev, Tacikistan Büyükelçisi Rustamjon Soliev, Türkiye Cumhuriyeti Belçika Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay ve Türkmenistan Büyükelçisi Kakadjan Mommadov’un ev sahipliği yaparak, Ülke bayrakları önündeki bayram tebriklerini birlikte kabul ettiler.

Anılan ülke insanları geleneksel giyisileri ile kendi kültürlerine has sıcak ve soğuk yemekleri davetlilere ikram ettiler. Davetliler sırayla ülke stantlarını ziyaret ederek, onların kendilerine has mutfak ürünlerinden birbirinden güzel yiyecekleri tatma imkanı buldular.

Büyükelçiler adına Afganistan Büyükelçisi Homayoun Tandar, bir konuşma yaparak, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “bayramların birlik, kardeşlik ve dayanışma ruhunu geliştirdiğini, Nevruz bayramının geniş bir coğrafyada yüz milyonlarca insan tarafından idrak edildiğini belirterek, kendisi ve diğer ülke büyükelçileri olarak tüm katılımcıların Nevruz Bayramı’nı tebrik ettiklerini açıkladı.


Aucun commentaire: