mercredi 27 juin 2012

Brüksel’de Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü kutlandı
Brüksel’de Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü kutlandı

Azerbaycan NATO büyükelçisi ekselans Hazer İBRAHİM ve eşi , Azerbaycan Belçika büyükelçisi ekselans Emin AYYUBOV ve eşi, Azerbaycan NATO Askeri Temsilcisi General Hüseyin MAHMUTOV ve eşi, Brüksel’de düzenlenen ‘Azerbaycan Silahlı Kuvvetler Günü’ dolayısıyla Brüksel’in Sainte-Anne kalesin’de bir resepsiyon verdiler.

Resepsiyona ITC Avrupa Birliği Temsilcisi Dr. Hassan AYDINLI ve eşi davetli olarak katıldılar.

Azerbaycan Milli Marşı’nın birlikte dinlenmesinden sora kısa bir sinevizyon gösterisi birlikte takip edildi.

Bir az sonra büyükelçi Hazer İBRAHİM ile General Hüseyin MAHMUTOV, konuklara dünden bugüne gelişen ve gelişmekte olan Azerbaycan’ı anlatarak Azerbaycan’ın bağımsızlığını korumada önemli görev üstelenen ordusunun teşkil edildiğini ve ordunun Azerbaycan’ın  bağımsızlığını koruyacak güce eriştirildiğini bildirdiler.

Brüksel’de diplomatik erkanın yanı sıra NATO mütefiki ülkelerinin delegasyon temsilcilerinin hazır bulunduğu resepsiyon, Azerbaycan mutfak ürünlerinin ikramı ile mutlulukla devam etti.

ITC Avrupa Birliği Temsilcisi Dr. Hassan AYDINLI  respsiyona  katılan büyükelçiler ve NATO mütefiki ülkelerinin delegasyon temsilcileri yle tanışırken Irak’ta  siyasi gelişmeleri ve Irak Türkmenlerin bugünkü drumunu anlatı.

ITC Avrupa Birliği Temsilciliği
Brüksel.On the occasion of the 94th Anniversary of the Armed Forces, 
the Head of the Mission of the Republic of Azerbaijan to the NATO,
the Ambassador and Mrs. Khazar Ibrahim,
the Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the Kingdom of Belgium,
the Head of the Mission to the EU and Mrs. Emin Eyyubov,
the Military Representative of the Republic of Azerbaijan to the NATO,
Major General and Mrs. Huseyn Mahmudov


invited ITF EU Representative Dr. Hassan Aydinli and Mrs. Merry Fitzgerald at a reception at the Château Sainte-Anne in Brussels
The reception was attended by a great number of Ambassadors and diplomats accredited in Belgium, as well as Heads of Military delegations from NATO member countries.

At the reception ITF EU representative, Dr. Hassan Aydinli, established contacts with members of the NATO delegations and with foreign diplomats and gave them his views about the actual political crisis in Iraq and explained the situation of the Turkmens in Iraq.


Aucun commentaire: