mardi 20 mai 2008

Prof Dr Sabir Rüstemhanlı ' DAK'ın Kurultayı muhteşem olacak..'

http://www.belturk.be/go.php?go=3381861&do=details&return=last_news&pg=1


Prof Dr Sabir Rüstemhanlı ' DAK'ın Kurultayı muhteşem olacak..'Dünyanın 35 ülkesinden temsilciler Köln´de biraraya gelecek... Milletvekili Sabir Rüstemhanlı´nın başkanlığını yaptığı Dünya Azerbaycanlılar kongresi X. kurultayına hazırlanıyor. 23-25 Mayıs 2008 tarihinde Almanya´nın Köln şehrinde bulunan Ramada otelde yapılması planlanan kurultay daha sonra yapılan bir değişiklikle 6-7-8 Haziran tarihlerine ertelendi.

DAK başkanı, milletvekili ve VHP başkanı Prof Dr Sabir Rüstemhanlı yaptığı açıklamada kurultay hazırlıklarının çok iyi gittiğini bildirdi. Prof Dr Rüstemhanlı açıklamasında ´DAK idare heyetinin birlikte aldığı karar sonucu kurultay vaktinin değiştirilmesinin ardından yapılacak işler yakınlaşmak üzeredir. Dünyanın 35 ülkesinde ki diaspora teşkilatlarına davetler gönderildi. Onlarda kurultaya iştirak edecekler. Avrupa medyası da kurultaya büyük ilgi gösterdi. Kurultayımız ShowTürk kanalı tarafından canlı olarak verilecek.´ dedi Sabir Rüstemhanlı kurultayın daha önce düzenlenenlerden çok daha iyi olacağını da belirtti.

Fransızcası...

Sabir RÜSTEMHANLI : "Le Congrès du CAM sera grandiose…"

Les représentants de 35 pays du monde se retrouveront à Cologne… Le Congrès des Azerbaijanais du Monde, présidé par Sabir Rüstemhanlı, se prépare à sa 10ème Assemblée Générale. Initialement prévue pour les 23-25 mai 2008 à l´hôtel Ramada à Cologne, en Allemagne, l´Assemblée Générale a ensuite été remise aux dates de 6-7 et 8 juin.

Monsieur Sabir Rüstemhanlı, président du CAM, député et président du VHP, a annoncé que les travaux préparatoires de l´AG avancent très bien. Dans son communiqué, Monsieur Rüstemhanlı a déclaré ce qui suit :"A la suite de la décision de modification de calendrier, prise à l´unanimité des membres du CA du CAM, les travaux à réaliser s´approchent à grands pas. Les convocations ont été envoyées aux organisations de la diaspora, dispersées dans 35 pays différents du monde. Elles participeront également à l´Assemblée Générale.

La presse européenne y marque un grand intérêt aussi. Notre Assemblée Générale sera diffusée en direct par la chaîne de télévision ShowTürk." Il a également ajouté que l´Assemblée Générale sera une plus grande réussité que les précédentes.

Aucun commentaire: