mercredi 14 janvier 2009

Dr.Ergeç: Erbil ve Kerkük, Türkmen milli davasının mücadele simgesidir

http://bizturkmeniz.com/tr/index.htm


Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Türkmen milletvekili Dr. Sadettin Ergeç'in katılımlıyla (ITC) Kerkük İl Başkanlığı tarafında organize edilen Kerkük'ten Erbil'e selam sloganı altında bir panel düzenlendi.Panelde bir konuşma yapan Dr. Ergeç: ''Erbil ve Kerkük, Türkmen milli davasının mücadele simgesidir. Bunu bir kere her kes kabul etmelidir.'' İfadesini kullandı.

Konuşmasına devam eden Dr. Ergeç şunları kayıt etti:''Son zamanlarda güzelim Türkmen Erbil hakkında boynu bükük diye söz ediyor. Biz, bu sözü şiddetle karşı çıkıyoruz. Erbil tutuklu olabilir. Esir olabilir. Ama hiçte boynu bükük olamaz, Erbil başı dimdik kalacak bunu da gelecek siyasi süreçte her kese belir olacak''.sözlerine ekledi.


Ayrıca Dr. Ergeç ülkede gelecek günlerde yapılması gereken yerel seçimler konusuna değindi. Dr.Ergeç:''Bazıları bu seçimin Türkmen milleti için son şans olarak görüyorlar. Biz bu görüşe kesinlikle katılmıyoruz. Bu seçim Türkmen milli davası için yeni bir başlangıç noktası olarak, altını çizmek isterim, bu bağlamda Türkmen milletini Irak genelinde özellikle Türkmeneli bölgesinde varlığını ispat etmek amacıyla bu seçime katılmalıdır. Sözüyle konuşmasına son verdi.


Dr. Ergeç ardından ITC Yürütme Kurulu üyesi ve Kerkük İl Başkanı Erşat Salihi bir konuşma yaptı.Salihi:''Türkmen Erbil hakkında yaptığımız bu panel. İlerde daha geniş ve büyük paneller yapmayı planlıyoruz. Zira bizler Erbil'i hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız. Çünkü Kuzey Irak'ta güvenli bölge ilan edildikten sonra Türkmen siyasi harekeler faaliyetlerini Erbil'de sürdürdüler. İşte Irak Türkmen Cephesi bu siyasi faaliyetlerinin neticesinde doğmuştur''.dedi


Özdemir HÜRMÜZLÜ_KERKÜK

Aucun commentaire: