jeudi 29 janvier 2009

Telafer, Türkmenlerin gözbebeğidirIrak’ta, yerel seçimlere saatler kala Irak Türkmen Cephesi seçim propagandasını tam hızıyla sürdürüyor.

Türkmeneli bölgelerini dünya kamuoyuna tanıtma ve Türkmen Halkını seçime yoğun bir şekilde katılması kapsamında, Irak Türkmen Cephesi Kerkük il Başkanlığı, Türkmen Edebiyatçılar ve Öğretmenler Birliğinin katkısıyla, ''Telafer, Türkmenlerin Gözbebeğidir'' sloganı altında bir şiir şöleni düzenlendi.

Şiir şöleninde bir konuşma yapan Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Erşat Salihi Türkmen Telafer kentinin Türkmen Siyasi haritasındaki önemine değindi.

Salihi: ''Telafer kenti Türkmeneli’nin en hassas ve önemli bölgelerinden birisidir. Zira Telafer Irak'ın en büyük ilçesi olmasına rağmen bugüne kadar il edilmemiştir, Acaba bunun arkasında siyasi bir plan var mı?'' İfadesi kullandı.

Konuşmasına devam eden Salihi Telaferlileri sandık başına gidip ITC (206)numaralı seçim listesine oy vermelerine çağırdı.

Salihi: ''Telaferliler, Irak Türkmen Cephesi'nin (206)numaralı seçim listesine verdikleri zaman Türkmen varlığı belli olacak. Belli olunca Irak'taki siyasi sahada ağırlıkları görünecek''.Sözlerine ekledi.

Ayrıca Şölende, Telafer sevdası ve seçime teşvik konusunda şiirler ve Hoyratlar Türkmen Şairleri tarafından seslendirildi.

Özdemir HÜRMÜZLÜ_Kerkük

Aucun commentaire: