mardi 17 juin 2008

Irak – Türkiye sınırı iki Kürt partisinin istihbarat dairesimi oldu acaba ?


Irak dışına yolculuk yapan Türkmen'ler tüm sınır kapılarını denemek istiyorlar , ( İbrahim Halil ) sınır kapısı dışında , çünkü bu kapı özellikle Türkmen gençleri için bir soruşturma kapısına dönüştü . Kürt idaresi tarafından sorulan can sıkıcı sorulardan bazıda , Türkiye'ye yolculuk nedenleri , Türkiye'de kimler tarafından karşılanacakları ve vize alma yolları .

Bu kışkırtmalar küçümseltmek haline vardı , valizler , elbiseler ahlaksız bir şekilde aranıyor , cep telefonlarındaki adlar, fotoğraflar , şarkılar inceleniyor, eğer Irak Türkmen Cephesiyle ilgili bir sembol veya bir bayrak bulurlarsa aramayı bir soruşturma haline dönüştürürler . bu can sıkıcı soruşturmaların bir örneğinden bahsedelim . 40 gün önce bir Türkmen genci öğrenci birliğinde çalıştığı için önce tutuklandı ve eşyasına alıkoyuldu sonrada bir hafta boyunca kendisine baskı ve soruşturma yapılarak kendisinden zorla itiraflar alınmaya çalışıldı , Türk İstihbaratında çalışıyor bahanesiyle .


Uygarlığa yönelen hangi alemde sınır kapıları istihbari daireler haline çevrilmiş ? Bu durum ne zamana kadar devam edecek ? Merkezi Hükümet tarafından yeni bir adım atma zamanı gelmiştir , bu adımda Türkiye'yle Telafer arasında yapılacak bir kapıdır , bu kapı Kürt Partilerinin istihbaratından uzak olacaktır .


Irak Türkmen Cephesi
Enformasyon Dairesi
16. 06. 2008

Aucun commentaire: