vendredi 5 février 2010

Türkmen Aydınları Toplantısının 7. Yapıldı.
04 Şubat 2010, Perşembe.

Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) tarafından "Türkmen Aydınları" adı altında düzenlenen seri toplantıların yedincisi 30 Ocak 2010 tarihinde "Irak Seçim Yasası ve Türkmenler" başlığı altında düzenlenmiştir.


Oturum başkanlığını ORSAM Danışmanı Habib Hürmüzlü'nün yaptığı konferansa konuşmacı olarak, ITC Türkiye Temsilcisi Sadun KÖPRÜLÜ, Türkmeneli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Beyatlı, Irak Türkleri Kül. ve Yrd. Derneği Genel Başkanı Mehmet TÜTÜNCÜ katılmıştır. Ayrıca Türkmen Aydınlar; Fuat Tiğin, İsmet Hürmüzlü, Adil Selbi, Dr. Ferit Müftü, Cengiz Eroğlu, söz alarak konuşma yapmıştır.Toplantıda genel olarak Irak seçimleri öncesi siyasi durum, seçim stratejisi ve yapılan faaliyetler dile getirildi.Seçimde yapılan koalisyon ve ITC'nin katıldığı El Irakiye listesi hakkında bilgi verildi. Ankara, İstanbul ve Türkiye'nin diğer illerinde yapılan seçim faaliyetleri anlatıldı.
TC Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Erşat Hürmüzlü, Türkmen Kardaşlık Ocağı Kerkük bürosu başkan yardımcısı İbrahim Ağa ve çok sayıda Türkmen konuğun katıldığı toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.


ITC TT


Enformasyon ve Halkla İlişkiler Şubesi

Aucun commentaire: