vendredi 21 mars 2008

ERGEÇ:''ÜÇÜNCÜSÜNÜN KERKÜK'TE YAPILMASI İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ''TÜRKMENELİ TV - Türkmen Lideri ve Irak Türkmen Cephesi Başkanı Doktor Sadettin Ergeç, 14-16 Mart tarihleri arasında Türkiye'nin İstanbul şehrinde yapılan 2.Türkmen Basın Kurultayı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

ERGEÇ:''ÜÇÜNCÜSÜNÜN KERKÜK'TE YAPILMASI İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ''

20 Mart 2008, Perşembe .


TÜRKMENELİ TV - Türkmen Lideri ve Irak Türkmen Cephesi Başkanı Doktor Sadettin Ergeç, 14-16 Mart tarihleri arasında Türkiye'nin İstanbul şehrinde yapılan 2.Türkmen Basın Kurultayı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Irak Türkmen Cephesi Başkanı Doktor Sadettin Ergeç, Türkmenlerin uğradığı haksızlıkların dünyaya duyurulması için bu gibi çalışmaların çok önemli olduğunu belirtti.


Doktor Sadetin Ergeç, benzeri çalışmaların Kerkük'te yapılabilmesi Irak Türkmen Cephesi olarak olarak her türlü destekte bulunacaklarını dile getirdi.
Kurultay sırasında Arap gazetecilerine brifig verdiğini dile getiren Irak Türkmen Cephsei Başkanı ve Türkmen Milletvekili Doktor Sadettin Ergeç, Kerkük ve Türkmen sorunlarını açıkladığını ifade etti.


Arap medyacılarınında Irak'ın toprak bütünlüğünün korunması konusunda aynı görüşte olduklarını dile getiren Türkmen Lideri ve Irak Türkmen Cephesi Başkanı Doktor Sadettin Ergeç, Türkmenlerin hiç bir zaman Irak'ın toprak bütünlüğünden taviz vermeyeceklerinin altını çizidi.Türkmeneli TV

Aucun commentaire: