dimanche 8 juillet 2007

Türkmen Köyü'nde ölü sayısı 150'ye çıktı, 20 kişi kayıp...

http://www.bizturkmeniz.com/tr/index.htm

Türkmen Köyü'nde ölü sayısı 150'ye çıktı, 20 kişi kayıp... YARALILAR TÜRKİYE'YE TAŞINACAK

Nüfusunun tamamına yakınını Türkmenlerin oluşturduğu Irak'ın Tuzhurmatu kentindeki Emirli bölgesinde pazar yerinde düzenlenen bombalı saldırıda ölenlerin sayısının 150'ye çıktığı bildiriliyor.
Polis yetkilileri, dün bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıdan sonra 20 kişinin hala kayıp olduğunu, yaralı sayısının da 250 olduğunu söylediler.
Tuzhurmatu'daki saldırının ardından, vatandaşların da yardımıyla, iş makineleri kullanılarak enkazda kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.Belediye başkanı Muhammed Raşid, kurbanların çoğunun kadın ve çocuk olduğu saldırıda 50 kadar evle 50 civarında dükkanın hasar gördüğünü açıkladı.
Selahaddin vilayet konseyi üyelerinden Şalal Ebid Ahmed de patlama sonrasındaki manzarayı anlatırken ''Sanki burada deprem olmuş gibi'' ifadesini kullandı.Ahmed, patlayıcı dolu kamyonun, yükü samanla kamufle edildiği için şüphe çekmediğini söyledi.Bunun ölü sayısı açısından, 2003'de işgalin başlamasından beri ikinci büyük saldırı olduğu belirtiliyor.
YARALILAR TÜRKİYE'YE TAŞINACAK
Irak'ın kuzeyinde dün düzenlenen saldırıda yaralananların bir kısmını tedavi için Türkiye'ye getirecek iki ambulans uçağı, Irak'a hareket etti.Edinilen bilgiye göre, Irak'ta tedavisi mümkün olmayan yaralıları Türkiye'ye getirecek olan 28 kişilik iki askeri ambulans uçağı, Irak'a yola çıktı.
Yaralılar, Ankara'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınacak.Irak'ın kuzeyinde, nüfusunun hemen tamamını Türkmenlerin oluşturduğu Tuzhurmatu kentinin Emirli bölgesinde dün bir pazar yerinde bomba yüklü kamyonla terör saldırısı düzenlenmişti.
Son gelen bilgilere göre, saldırıda ölü sayısı 150'ye çıktı.

Aucun commentaire: